VTMN AGENCY

Славсько

Презентація нового Бренду
Трішки історії
Ви знали, що Славсько найдавніший гірськолижний курорт України?

Перші витяги тут організували ще на початку 20 століття австрійські підприємці Гредель та Шмідт. Вони володіли двома десятками пансіонатів в цьому регіоні і вже тоді непогано заробляли. З кожним роком відпочиваючих ставало все більше і більше. Приємний клімат, невисокі ціни та смачна бойківська кухня - усе це приваблювало відпочивальників з усієї Європи.

Але Гределю та Шмідту було мало одного лише "літа" - вони мріяли продавати ще й зимовий сезон. Так у них з'явилась ідея побудувати трампліни на горі Погар та Ільза. І це спрацювало! Доходи зросли, а у Славському навіть почали проводити міжнародні змагання.
Війна зупинила усе.


Нового розвитку Славсько набуло вже у 70-80 роках, коли тут було споруджено 10 витягів та засновано всесоюзну спортивну школу.
Треба розуміти, що у ті часи гірськолижний спорт в СРСР лише розвивався. Витягів було мало, а розташовувались вони переважно на Кавказі. Це було і далеко і не зовсім зручно.

А у Славському вже тоді був вокзал прямо в центрі містечка. Дістатись потягом з Києва можна було за одну ніч, а з Москви за добу. Плюсуйте сюди ще й приємний клімат, бойківську гостинність та сусідство зі Львовом, куди завжди можна придумати відрядження.

Так Славсько стає гірськолижною меккою СРСР, а з проголошенням Незалежності - основним зимовим курортом України.

Стрімке зростання Славського пригальмувалось з появою Буковелю та цілого ряду малих курортів. Поступово Славсько втрачає туристів. Занедбана інфраструктура, примітивний сервіс, поганий стан трас, відсутність будь якого маркетингу - усе це грає проти Славського.

І ось так рік за роком, втрачаючи позицію за позицією, в минулому гірськолижна мекка - сьогодні Славсько неактуальний курорт, який бореться за своє виживання.
Тут досі працюють чеські бугельні витяги, яким більше 40 років. Немає ратраків, снігових гармат та красивих ресторанів на вершині. Але при цьому катання у Славському не зрівняти ні з чим. Круті схили Тростяну, можливість катнути через ліс, з'їхати взагалі поза трасою в сусіднє Лавочне - для багатьох такий вид відпочинку і досі зберігає свій шарм та родзинку. 
Але при цьому всі у Славському розуміють, що час змінюватись. Час відновлювати втрачені позиції, відвойовувати серця туристів, частина з яких вже давно заріклась більше ніколи не приїздити у Славсько. Час знову стати столицею зимового відпочинку в Україні.


Ситуація
Знання бренду "Славсько" критично низьке - лише 2% з опитаних в спонтанному знанні без підказки згадують про Славсько. При цьому аудиторія ще й стрімко старіє - молодь про Славсько вже не чула, а лояльне ядро поступово переходить в інший соціальний прошарок. Справжні фанати Славського все більше відпочивають за кордоном.
Медійно Славсько взагалі не звучить, а інформаційний простір захопили основні конкуренти.
Реджективні фактори відсутні - тобто в загальному немає причин не їхати до Славського. Так, це дивно чути людям, які пам'ятають про черги на бугелях та сервіс загалом. Але Україна велика, люди забувають погане та й низька ціна часом перекриває негатив.
Ми вирішили будувати знання бренду не апелюючи до раціональних факторів (з якими у нас зрештою біда) та не обіцяючи нічого, чого у нас немає. Так з'явилось Славсько - гори вражень!

Ми опитали 700 осіб по всій Україні, в містах з населенням більше 50 тис осіб. Якщо Вам цікаві деталі - гортайте до низу, там є трошки цифр.
Класичний, навіть ретро дизайн, який виглядає сучасно
Ми вирішили будувати Бренд для двох аудиторій одночасно:
- лояльних, які перестали їздити, але все ще ностальгують
- та молодих, які ще ніколи тут не були і для яких ціна на даному етапі важлива.

Так з'явилось Славсько - гори вражень. В дизайні ми хотіли виділятись і розважати одночасно. Бути зрозумілими і 40 річним і 20 ти річним. Бути бойками, які починали ще за бабці Австрії.
Хтось побачить у нашому дизайні соцреалізм, а хтось класичний німецький плакат середини минулого сторіччя. Усе в скарбничку вражень!

Найдавніший курорт України. Серце Бойківщини.
Патерн на основі фірмової ілюстрації. Сучасне прочитання ретро естетики класичних австрійських курортів минулого сторіччя.
Приклад зимової ілюстрації
Приклад літньої ілюстрації
Ще ілюстрації
Брендування авто. Доречі у світі залишилось дуже мало "моно канатних доріг". Це справжній раритет!
Такі от красиві прапори розвісимо по усьому Славсько в день першого снігу. Буде красиво, приїзджайте!
А такі прапори будемо ставити влітку.
Інформаційна стелла, аби Ви розуміли які на наших схилах траси.
Фірмовий одяг та сувеніри
Яке ж курортне містечко може обійтись без сувенірів? А який турист не захоче забрати додому красиву дрібничку, яка нагадуватиме про приємні карпатські спогади?
Класні футболки? Хочете таку? Вам сюди https://www.facebook.com/slavsko.travel
Це щоб Вам було тепло у нас.
А це щоб Ви пили гарячий чай на Тростяні і хотіли його сфоткати)
А це щоб Ви влітку пили квас і хотіли також його сфоткати) Доречі будете у Славсько - усе фоткайте. Кажуть, що це добре для просування.
А це якщо Ви захочете класно оформити ялинку.
Якщо Ви по справжньому любите Славсько, провели тут студентські роки, а сьогодні побудували успішний бізнес - розмість у нас рекламу свого Бренду!
Ми знайдемо класну інтеграцію і це не буде дуже дорого.
Ви нам дуже допоможете, чесно, а ми Вас не підведемо!
0673533405
❤️ ❤️ ❤️
Низьке знання бренду
Як і обіцяли, трошки цифр

Ми провели 700 інтерв'ю тривалістю близько 20 хв. В опитуванні брали участь чоловіки та жінки у віці 18-60 років, які або відпочивали у 2019 році в Україні, або планують такий відпочинок у 2020 році. Географія дослідження - вся Україна, міста з населенням 50 тис і більше.
Як ми бачимо в цілому по Україні вкрай низьке знання Бренду, яке ще й падає з року в рік.
Люди частіше згадують морські курорти. Лише третина респондентів згадало Славсько у питанні з підказкою. Тобто знання бренду, як базовий маркетинговий показник у нас нижче 50%. Це дуже мало для цієї категорії і катастрофа для Бренду з історією, Бренду який раніше взагалі був лідером. Побудова якісного знання - ключова маркетингова задача на найближчі кілька років. 


Сильне просідання у знанні серед молоді
Погано також і те, що лояльна аудиторія поступово мігрує в інший соціальний прошарок, в якому фігурують більш дорожчі курорти, в тому числі і за кордоном.

А молодь, яка могла б закривати собою просідання по туристах - майже не знає про Славсько, сарафанне радіо не працює, комунікація не здійснюється. Славсько, як Бренд поступово вмирає.

А без молоді складно розвивати будь який курорт. У переважній більшості, саме молоді люди стають драйвером для туристичного буму. Вони створюють енергію, саме вони запалюють собою цю іскру. Сьогодні ціни у Славсько доволі демократичні - це безумовно великий плюс. Варто заговорити з молоддю зрозумілою мовою, розповісти про Славсько, якого вони ще не знають.
Реджективні фактори відсутні
Одна з гіпотез, яку ми також хотіли перевірити в дослідженні - наскільки сильно рівень сервісу та якість інфраструктури впливають на відвідуваність?
Впливає, але не критично. Тобто будь який курорт в Україні, якщо сьогодні розпочне правильну комунікаційну кампанію - виграє у знанні та відвідуваності. 
Славська ОТГ
Володимир Бега
Ольга Безушко
Максим Ареф'єв
Олег Даниляк


VTMN Agency
Віталій Соболевський
Орест Загорський
Христина Гайдар
Ілона Белоус
Анна Ілік
Назар Домбровецький
Олена Кряченко
Катерина Краштапук
Анастасія Ткачук